Milieuloket:
R. (Raniero) Vanni d'Archirafi

 
foto R. (Raniero) Vanni d'Archirafivergrootglas Raniero Vanni d'Archirafi (1931) was vier jaar in de Europese Commissie belast met de portefeuille institutionele hervormingen, interne markt en ondernemingen. Hij was daarvoor diplomaat en adviseur van de Italiaanse regering.

in de periode 1995-1999: lid Europese Commissie

1.

voornaam (roepnaam)

(Raniero)

2.

personalia

land
ItaliŽ

geboorteplaats en -datum
1931

3.

partij/stroming

partij
partijloos

4.

hoofdfuncties en beroepen

hoofdfuncties en beroepen
  • ambassadeur te Madrid, van 1984 tot 1987 
  • ambassadeur te Bonn, van 1987 tot 1989 
  • directeur-generaal voor Economische Zaken, adviseur van minister-president Andreotti, van juli 1989 tot juni 1992 
  • directeur-generaal voor Politieke Zaken, adviseur van minister-president Amato, van juni 1992 tot januari 1993 
  • lid Europese Commissie, belast met institutionele hervormingen, interne markt, financiŽle diensten, ondernemingen, midden- en kleinbedrijf, van 6 januari 1993 tot 25 januari 1995 (commissie-Delors III) 

5.

activiteiten

op het gebied van de EU
  • Maakte zich sterk voor goedkoper onderling betalingsverkeer tussen banken in de Europese Unie 

 
  • Contact
  • Home